Domácí telefony

Jestliže vznikne potřeba vnitřní komunikace ve Vaší firmě či rodinném domku, tak lze Vaše požadavky splnit různými systémy domácích telefonů.

Systémy domácích telefonů slouží ke komunikaci z vnitřku objektu se vstupními prostory.

Pomocí domácích telefonů můžete pohodlně komunikovat s příchozími návštěvami a v součinnosti s elektrickým vrátným je i vpustit do objektu.

Domácí telefony rozdělení

Podle požadavků si lze vybrat ze dvou základních systémů:

  • standardní typ pro hlasovou komunikaci s jedním nebo několika terminály
  • typ umožňující navíc videokonferenci pomocí kamery ve zvonkovém tablu u vstupu a monitoru (černobílý/barevný) na domácím telefonu

Nabízíme Vám montáže systémů domovních telefonů a videotelefonů od různých renomovaných firem. Ze široké škály výrobků tohoto artiklu dokážeme sestavit systém přesně odpovídající Vašim požadavkům.

Na základě Vámi specifikovaného požadavku jsme Vám schopni vypracovat cenovou nabídku včetně specifikace a technické zprávy.

 

Kontaktní formulář - Domácí telefony

 

 

 

Domácí telefony instalace

 Většina domácích telefonů ( DT ) potřebují ke své instalaci vícežilové kabely, záleží na počtu telefonů, ale na trhu jsou i digitální systémy, kterým stačí k propojení všech přístrojů jen 1 pár ( 2 vodiče ).

Pokud se jedná o novou instalaci, tak se kabeláž DT provádí v souběhu s ostatními rozvody slaboproudu ( EZS, EPS, atd. ). Po té následuje vlastní kompletace - montáž přístrojů DT, zvonkového tabla, napájecího zdroje a dalších součástí.

 

Rekonstrukce starých rozvodů pro domácí telefony

Složitější situace nastává při rekonstrukci starých rozvodů pro domácí telefony. Jestliže jsou staré rozvody v trubkách ve zdi a je možné tyto vodiče vyměnit za nové kabely, je sice instalace náročnější, ale pořád je zde záruka bezproblémové instalace a budoucího provozu.

Pokud starou kabeláž vyměnit nelze, není v trubkách, ale pod omítkou nebo jsou trubky neprůchodné, je nutné zvážit variantu, zdali se pokusíme využít staré vodiče ( ne vždy úspěšně ) a zde nastává problém - konečná instalace nemusí být spolehlivá a 100% funkční.

V tomto případě lze volit variantu provedení kabeláže v lištách po povrchu. Možné je také nový rozvod 'zasekat' a zatrubkovat. Tuto instalaci je již lépe spojit s celkovou rekonstrukcí všech slabo i silnoproudých rozvodů.

Jedním z řešení je také ve starém rozvodu vyhledat dva vodiče, které jsou v pořádku a použít digitální systém DT. V této variantě je sice dražší volba digitálního systému DT, ale uspoří se na rozvodném vedení.

Pokud uvažujeme o instalaci videotelefonů ( ať jednoho nebo více ), vždy bychom měli počítat s novou kabeláží, jen tak lze zaručit bezproblémovou instalaci a následně také dlouhodobý provoz bez závad.

Pro kvalitní provoz systému DT je nutné vždy použít stejný typ ( nebo kompatibilní typy doporučené výrobcem ) všech zařízení v systému - telefony, napájecí zdroj a

zvonkové tablo s elektronickou hláskou.

Pro narušení chodu DT stačí, když v celém funkčním systému, kdokoli vymění telefonní přístroj za jiný, nekompatibilní typ a tímto může vyřadit a většinou také vyřadí celý systém z provozu natolik, že není možné např. z telefonu hovořit do hlásky ke vstupním dveřím a mnoho dalších závad. Dopátrat se příčiny v takto 'postiženém' systému je někdy nemožné ( pokud jsou ještě mezi sebou 'prohozené', špatně zapojené vodiče ), je nutné takový nefunkční systém kompletně rozpojit, znovu vyhledat všechny vodiče a poté opět postupně zapojovat a zkoušet. Oprava je potom vícenásobně náročnější ( a někdy i dražší ), než vlastní nová instalace.

 

Domácí telefony odkazy

Domácí telefony Tesla
http://www.teslastropkov.cz/